Aktualności

X Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej


X Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej

 

25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się „X Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej” pod patronatem Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej, która była pomysłodawczynią inicjatywy przed 10 laty. Warto podkreślić, iż tegoroczny jubileusz czyżewskiego konkursu zbiega się z narodowymi obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Pani Burmistrz podziękowała serdecznie za uczestnictwo młodzieży- pasjonatom wiedzy o przeszłości, natomiast za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie- nauczycielom historii z poszczególnych szkół. Wyraziła również uznanie dla pracy komisji oraz corocznej organizacji inicjatywy przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Nadmieniła jak ważna jest pamięć o przeszłości dla budowania tożsamości każdego Polaka oraz naszego całego narodu. Zaprosiła również wszystkich na uroczyste obchody święta „11 Listopada”.

 

Dyplomy i nagrody podczas uroczystości gminnych narodowego „Święta Niepodległości” wręczali: Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego- Pan Łukasz Siekierko, Burmistrz Czyżewa- Pani Anna Bogucka oraz Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro.

 

W tym roku uczestnicy konkursu przygotowywali się do sprawdzenia swojej wiedzy w temacie „Mieszkańcy Czyżewa i okolic w walce o Odzyskanie Niepodległości”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół Gminy Czyżew, których do udziału przygotowali nauczyciele: Elżbieta Szulborska (SP Rosochate Kość.), Hanna Łepkowska (ZSOiZ Czyżew), Danuta Włostowska (SP Dąbrowa Wlk.) oraz Adam Pieńkowski i Małgorzata Godlewska (SP Czyżew).

 

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Norbert Tomaszewski (kustosz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu) oraz członkowie: Anna Kazimierczuk, Przemysław Wasilewski, Elżbieta Szulborska, Danuta Włostowska, Hanna Łepkowska i Adam Pieńkowski, oceniła prace pisemne, a następnie postanowiła przyznać:

I miejsce: Olga Filipczyńska - SP Rosochate, Amelia Wdzieńkońska- SP Dąbrowa Wielka, Monika Jabłońska- SP Rosochate 

II miejsce: Julia Jadczak ZSOiZ Czyżew, Dawid Kulesza- SP Czyżew, Kamil Dąbrowski- SP Rosochate

III miejsce: Bartosz Kaczyński- SP Rosochate, Tomasz Steckiewicz- SP Rosochate, Zuzanna Orłowska- SP Rosochate

 

Wyróżnienia:

- SP Rosochate- Michał Zaborowski, Dominik Dąbrowski

- SP Czyżew- Wiktoria Anna Sienicka, Kamila Jaźwińska, Maksymilian Biegaj, Katarzyna Lubowicka, Wioleta Zawistowska

Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom.

 

GOK w Czyżewie