Aktualności

XIII Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II


26 maja 2015 roku miała miejsce w naszej szkole XIII Edycja Powiatowego  Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski, Podlaski Kurator Oświaty Pan Jerzy Kiszkiel, Ksiądz Prałat Dziekan Ryszard Niwiński-Proboszcz Parafii p. w. św. Jana Chrzciciela, Poseł na Sejm RP Pan Jacek Bogucki, Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Dorota Łapiak, Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Pan Jarosław Siekierko.

Tegoroczny konkurs związany był tematycznie z hasłem roku liturgicznego:  Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj i dotyczył  tych zagadnień  w nauczaniu Ojca Świętego. Głównym celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości młodego człowieka na prawdy zawarte w nauce Świętego Jana Pawła II. Organizatorzy konkursu : Dyrektor Andrzej Jamiołkowski i Wicedyrektor Maria Gąsowska zachęcają młodzież do czytania dzieł Wielkiego Polaka i poprzez to dają dowód ciągle żywej pamięci o Nim.

W tej edycji uczestniczyło 8 szkół: 5 ponadgimnazjalnych i 3 gimnazja. Uczestników konkursu swą obecnością zaszczycił Ojciec Leon Knabit. Zaproszeni goście, uczniowie i opiekunowie wysłuchali wykładu Księdza  na temat zagrożeń we współczesnym świecie i postaw godnych młodych ludzi.
Uczennice pod opieką pani Marioli Kurpiewskiej przygotowały zestaw pytań, na które Ojciec Leon Knabit z humorem odpowiadał pomimo 86 lat.
Wszyscy mieli okazję uczestniczyć w degustacji zdrowej żywności przygotowanej przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych  oraz wysłuchać programu artystycznego  na temat heroicznej ofiary Ojca Maksymiliana Kolbego przygotowanego przez panią Annę Grabowską, panią Monikę Godlewską i młodzież naszej szkoły.

Na uwagę zasługuje również obecność wybitnego aktora Jerzego Zelnika, który bardzo pięknie recytował utwory Ojca Świętego Jana Pawła II . Tło do recytacji stanowił koncert poważnych utworów muzycznych wykonanych przez szkolny chór pod opieką Pani A. Grabowskiej.

Zaproszeni goście wpisali się na pamiątkę do kroniki złotej księgi. Uczestnicy konkursu wykazali się imponującym zasobem wiadomości. Na szczególną pochwałę zasługują gimnazjaliści, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z ambitnymi propozycjami bibliograficznymi. Nagrody zespołowo otrzymały:   I miejsce- Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Wys. Maz., II miejsce-ZSZ im. Stanisława Staszica, III miejsce- ZS w Czyżewie. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe książki i dyplomy aż do X miejsca, a opiekunowie pisemne podziękowania.

Konkurs przyczynił się do wielu wspaniałych wspomnień i głębokich refleksji związanych z osobą oraz nauczaniem Papieża Polaka.