Aktualności

XIX Konkurs Rachunkowości rozstrzygnięty


5 kwietnia w Białymstoku odbył się finał dziewiętnastego już Konkursu Rachunkowości Szkół Ekonomicznych Województwa Podlaskiego z udziałem trojga uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem: Sylwii Iwan, Angeliki Szepietowskiej i Adama Wierzbowskiego z klasy IV Technikum Ekonomicznego.

 

W trzech kolejnych etapach eliminacji finałowych należało wykazać się rozległą wiedzą z zakresu rachunkowości, umiejętnościami stosowania typowych dla nowoczesnej rachunkowości rozwiązań praktycznych, znajomością prawa bilansowego i podatkowego oraz jego interpretacji. Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli białostockich wyższych uczelni, m.in.: Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, WSFiZ w Białymstoku, WSE w Białymstoku, pod przewodnictwem Pani Teresy Sołowińskiej - Dyrektor Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Białymstoku - nagrodziła najlepszych uczestników, w tym całą naszą trójkę. 

Zwycięzcą konkursu został Adam Wierzbowski, który za zajęcie I miejsca otrzymał dyplom, indeks Uniwersytetu w Białymstoku na wybrany kierunek z pominięciem rekrutacji i nagrodę pieniężną.

Sylwia Iwan i Angelika Szepietowska za uzyskane podczas konkursu świetne wyniki uhonorowane zostały wyróżnieniami i również otrzymały dyplomy i nagrody pieniężne.

Pani Teresa Sołowińska, przekazując na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Jamiołkowskiego gratulacje za najwyższe lokaty uczniów szkoły, jednocześnie mocno podkreśliła, że udział w konkursie zapewnia uznanie w środowisku szkół średnich i uczelni wyższych, kształcących w zakresie rachunkowości oraz w Stowarzyszeniu Księgowych jako organizacji reprezentującej zawód księgowego.

Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom pięknych wyników, a młodszych adeptów rachunkowości zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

(op. Bożena Jaźwińska)