Aktualności

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa

w Ruchu Drogowym

etap powiatowy, 2018

 

26 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych i 15 uczniów szkół podstawowych - oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy turnieju wyłonieni zostali podczas eliminacji szkolnych – na zakwalifikowanych do etapu powiatowego czekał test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, składający się z  dwóch testów 25 i 10 pytań (testy gimnazjalne) i dwóch  testów składających się z 25 i 10 pytań (testy podstawowe) oraz rowerowy tor przeszkód.

Komisja w składzie:

  1. Tadeusz Wróblewski- Komendant Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem,
  2. Barbara Tymińska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  3. Barbara Maciejewska przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem,
  4. Mariusz Ostrowski przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  5. Karolina Godlewska przedstawiciel Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem,

przyznała następujące miejsca w obu kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa i szkoła podstawowa – oddziały gimnazjalne, drużynom:

 

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem w składzie: Michał Zaborowski, Oliwia Kaczyńska, Aleksandra Gosk, Piotr Cezary Karkówko, opiekun Wiesława Sakowicz,

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu w składzie: Seweryn Lipski, Amelia Czarnecka, Krystian Tymiński, Alicja Murawska, opiekun: Małgorzata Zaremba,

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej w składzie: Rafał Grabowski, Kamil Kalinowski, Anna Milewska, Zuzanna Fedorowicz, opiekun: Wioletta Bielska.

 

I miejsce - Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem - oddział gimnazjalny w składzie: Juliusz Knieć, Jakub Płoński, Szymon Malinowski, opiekun: Iwona Gołaszewska,

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Szepietowie – oddział gimnazjalny w składzie: Igor Bruliński, Bartosz Kowalewski, Jakub Stawierej, opiekun: Grzegorz Samełko,

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu – oddział gimnazjalny w składzie: Hubert Zakrzewski, Kacper Sieklucki, Hubert Kietliński,  opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

Tytuł najlepszego zawodnika zdobyli:

I miejsce - Piotr Cezary Karkówko Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

II miejsce - Anna Milewska Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej, opiekun: Wioletta Bielska,

III miejsce - Amelia Czarnecka Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

I miejsce - Jakub Płoński Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem – oddział gimnazjalny, opiekun: Iwona Gołaszewska,

II miejsce - Igor Bruliński Szkoła Podstawowa w Szepietowie– oddział gimnazjalny, opiekun: Grzegorz Samełko,

III miejsce - Juliusz Knieć Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem – oddział gimnazjalny, opiekun: Iwona Gołaszewska.

 

W kategorii indywidualnie testy:

I miejsce - Seweryn Lipski Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce - Alicja Murawska Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

III miejsce – Michał Zaborowski Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

  

I miejsce – Jakub Płoński Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem – oddział gimnazjalny, opiekun: Iwona Gołaszewska,

II miejsce –Juliusz Knieć Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem – oddział gimnazjalny, opiekun: Iwona Gołaszewska,

III miejsce – Igor Bruliński Szkoła Podstawowa w Szepietowie– oddział gimnazjalny, opiekun: Grzegorz Samełko.

 

W kategorii rowerowy tor przeszkód:

I miejsce - Piotr Cezary Karkówko Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz,

II miejsce –Anna Milewska Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej, opiekun: Wioletta Bielska,

III miejsce – Amelia Czarnecka Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

I miejsce - Bartosz Kaczyński Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem – oddział gimnazjalny, opiekun: Wiesława Sakowicz,

II miejsce – Renata Gawrychowska Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem – oddział gimnazjalny, opiekun: Wiesława Sakowicz,

III miejsce – Klaudiusz Zaręba Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej – oddział gimnazjalny, opiekun: Wioletta Bielska.

 

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Tadeusza Wróblewskiego Komendanta Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawiciela Spółdzielczego Banku Rozwoju w Szepietowie  oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Polski Związek Motorowy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Szkoła Podstawowa w Szepietowie, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem.

Sponsorami turnieju i fundatorami nagród byli:

  1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży,
  2. Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie,
  3. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem,
  4. Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Zwycięzcy etapu powiatowego rywalizować będą podczas XLI Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w WORD Łomża, ul. Zjazd 21, 18-400 Łomża  22 maja 2018 roku godzina 10:00 - szkoły podstawowe; w WORD Suwałki, ul. Ludwika Waryńskiego 24, 16-400 Suwałki 17 maja 2018 roku godzina 10:00 - szkoły podstawowe – oddziały gimnazjalne.