Aktualności

XVII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze ,,Uczelnie w Powiecie" w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem


5 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem już po raz siódmy odbyły się Prezentacje Edukacyjno-Doradcze ,,Uczelnie w Powiecie", które od siedemnastu lat organizuje w szkołach średnich województwa podlaskiego dwutygodnik Wieści Podlaskie. 

 

Jak podkreślają organizatorzy imprezy, ideą Prezentacji jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Młodzież ucząca się w małych miastach nie zawsze ma możliwość uczestniczenia w Dniach Otwartych, organizowanych przez uczelnie. Stąd pomysł, aby to przedstawiciele uczelni przyjeżdżali do nich. Prezentacje poza umożliwieniem maturzystom zapoznania się z ofertą wielu szkół stwarzają także możliwości porównania kierunków i warunków kształcenia. Dotychczasowe doświadczenia organizatorów potwierdzają, że jest to potrzebna i doceniana przez zainteresowanych inicjatywa. Prezentacje odbywają się też m.in. w Sokółce, Hajnówce, Zambrowie, Grajewie czy Ełku.

 

5 marca w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem swoje oferty prezentowało 11 uczelni wyższych zarówno z terenu województwa podlaskiego, jak i innych części kraju, m.in. Warszawy czy Gdyni. 

 

Puchar za najlepsze przedstawienie swojej uczelni, ufundowany przez Starostę Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego przyznano Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, zaś nagrodę Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie za najbogatszą ofertę edukacyjną otrzymała Politechnika Białostocka. Patronat honorowy nad Prezentacjami objął Wojewoda Podlaski, Bohdan Paszkowski.