Aktualności

XVIII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie


12 stycznia odbyła się osiemnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Podczas prezentacji obecni byli m.in. Radny Powiatu Wysokomazowieckiego Pan Jerzy Pakieła, Dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Pani Izabela Bogucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem Pani Bogusława Kossakowska oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie. 

 

Prezentacje kolędnicze zainaugurował sympatyczny wiersz „Świąteczne pierniczki” w wykonaniu podopiecznych Pani Ani Kazimierczuk z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u. Na zakończenie występu dzieci rozdały publiczności słodkie pierniki.

Następnie uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, przygotowani do występu przez Panię Irenę Janczewską, Panią Wiesławę Sakowicz i Panią Annę  Zaborowską, zaprezentowały przepiękne widowisko jasełkowe, które wzbudziło zachwyt publiczności nie tylko z uwagi na grę młodych aktorów, ale też ze względu na układy choreograficzne oraz wykonywane utwory muzyczne.

 

Na scenie wystąpiły również „Herody Gminy Boguty”, które zaprezentowały tradycyjne widowisko wywołując wśród publiczności zarówno śmiech (dialogi Żyda i diabła), jak i chwilę refleksji (monologi śmierci). Przepiękny koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek wyśpiewali utalentowani, mali i młodzi wokaliści, podopieczni Pani Agnieszki Ołdakowskiej z zespołów wokalnych „B-moll” i „Nova Noota” Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie.

 

Prezentacje zakończyły „Herody Gminy Czyżew”, pod wodzą „króla” Pana Stanisława Kamianowskiego. Aktorzy swą grą zachwycili widownię, czego dowodem były gromkie brawa i salwy śmiechu, szczególnie z uwagi na głośne i zabawne przemyślenia Żyda.

Na zakończenie Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro  złożyła wszystkim noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Licznie zgromadzona publiczność z żalem, ale i z ogromną satysfakcją opuszczała po niemalże dwóch godzinach, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

 

(op. i fot. GOK w Czyżewie)