Aktualności

XVIII Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach


W dniu 24 lipca 2013 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach odbył się XVIII Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Uczestnikami tego wydarzenia byli podopieczni zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z Garbar, Tykocina, Białegostoku, Łomży i Czerewek oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach. Przegląd zaszczycili swoją obecnością: Starosta Wysokomazowiecki – Pan Bogdan Zieliński, Wicestarosta – Pan Leszek Gruchała, radni, dyrektorzy domów pomocy społecznej i instytucji współpracujących z Domem Pomocy Społecznej w Kozarzach. Oprawę muzyczną imprezy zapewniły zespoły muzyczne „Kłosy” z Ciechanowca, „Atłans” z Piekut, który  dodatkowo przygrywał na integracyjnej zabawie tanecznej.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach Pan Marek Karolewski powitaniem przybyłych gości, a Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński dokonał uroczystego otwarcia Przeglądu.

Następnie na scenie amfiteatru pojawił się zespół „Kfinto” z Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach, który swoim występem rozpoczął prezentację zespołów, kolejne były „Tykocińskie Maliny” z Tykocina, „Promyki” z Łomży, „Jaworzanie” z Czerewek, „Co Nieco” z Białegostoku, „Promyk” z Garbar.

Po wspólnym obiedzie nastąpiło podsumowanie Przeglądu i wręczenie uczestnikom nagród oraz dyplomów. Następnie przyszedł czas na ostatni punkt imprezy – zabawę taneczną przy akompaniamencie zespołu „Atłans” zakończoną słodkim poczęstunkiem.

Ten szczególny dzień jest dla mieszkańców naszego Domu oraz przybyłych gości z innych domów wielkim wydarzeniem i przeżyciem, które sprawia im dużo radości, budzi wiele emocji, przynosi niezapomniane chwile i pozostaje na długo w pamięci.  Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych służy wsparciu i promocji dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaakcentowaniu ich obecności w środowisku. Wzmaga ich aktywność twórczą, pozwala doznawać i odkrywać bogactwo własnych pomysłów.

Mieszkańcom pozostały piękne wspomnienia i nadzieja, że spotkają się tu wszyscy ponownie za rok na kolejnym Przeglądzie.