Aktualności

XXVI Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie


Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych, około 1000 zwierząt hodowlanych, dwa dni wypełnione pokazami, konkursami, spotkaniami edukacyjnymi i handlowymi - tak wyglądała XXVI Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w PODR w Szepietowie. 

 

Podczas wystawy można było podziwiać najpiękniejsze okazy bydła ras mlecznych i mięsnych, koni owiec, drobiu i królików, a także kóz. Pierwszego dnia wystawy wyłonieni zostali czempioni i superczempioni. Nagrody dla najlepszych hodowców z powiatu wysokomazowieckiego wręczył Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

 

Kilka dni przed wystawą ruszyła VI edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców. Jak przygotować i zaprezentować jałowicę na arenie – tego uczyli się uczniowie jedynej takiej szkoły w Polsce. Zdobyty warsztat młodzież zaprezentowała na szepietowskim ringu. 

 

Wystawie towarzyszyły Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego i fachowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki, Tradycją targów w Szepietowie jest stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległych agencji rolniczych.