Aktualności

Z dzieciństwa moich rodziców


VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, pod hasłem „ Ulubione wiersze dzieci – Wiersze z dzieciństwa moich rodziców”, został przeprowadzony  dnia 28 kwietnia 2016r w Przedszkolu Miejskim nr2 w Wysokiem Mazowieckiem. Konkurs rozpoczął się wierszem o zdrowiu Pt: ,,Chory Kotek” w wykonaniu przewodniczącej jury Bożeny Aleksandrowicz. Nagrody na konkurs ufundowało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

Cel konkursu było,  dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci, Uświadomienie dzieciom jaką piękną dziedziną sztuki i formą ekspresji jest recytacja,

            Gospodarzem spotkania była  dyrektor naszego przedszkola, pani Iwona Mojkowska. Oceny wszystkich osób biorących udział w konkursie dokonała Komisja w składzie: nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem pani Bożena Aleksandrowicz, emerytowany nauczyciel języka polskiego z Gimnazjum pani Alicja Chmielewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Sałęga, Sekretarz Powiatu - Jolanta Wyszyńska.

Usłyszeliśmy wiersze w wykonaniu 48 dzieci 3, 4, 5,6 letnich, z 9 placówek.  Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności. Po zakończeniu prezentacji, podczas obrad komisji wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Była to okazja by w cieplej milej atmosferze nawiązać bliższą współpracą między placówkami i integrację dzieci,

            Po słodkim poczęstunku, przewodnicząca komisji, pani Bożena Aleksandrowicz  odczytała  werdykt jury.

Po odczytaniu protokołu dyrektor naszego przedszkola podziękowała przedstawicielom placówek za udział w konkursie i wręczyła puchary. W dalszej kolejności  wszystkim wręczono dyplomy książeczki oraz małe upominki, najlepsi otrzymali puchary książki i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

I miejsce zajęli:

 Radosław Uszyński - 3 latek; Lidia Stypułkowska  – 4 latek; Magdalena Olędzka – 5 latek; Wiktor Szepietowski  - 6 latek

II miejsce zajęli:

Oliwia Łapińska - 3 latek; Magdalena Choińska – 4 latek; Alan Kaczyński – 5 latek; Wiktoria Mościcka - 6 latek

III miejsce zajęli:

Marysia Wiśniewska - 3 latek; Stanisław Gołaszewski - 4 latek; Zuzanna Uszyńska – 5 latek; Antoni Doroszkiewicz   - 6 latek

Wyróżnienia

Aleksandra Czarkowska,  Rafał Niemyski,  Kamil Kalinowski,  Alicja Stańczuk, Maria Samełko, Milena Perkowska, Maria Kulesza, Paweł Krystosiak, Gabrysia Deszczyńska, Mateusz Mioduszewski, Wiktoria Czaja, Jan Paweł Jabłoński, Marcin Walczuk, Izabela Kalinowska, Mateusz Dąbrowski, Maja Wojtkowska, Zuzanna Kulesza,  Julia Kobosko, Franciszek Góralczyk, Błażej Próżanin, Błażej Sienicki, Antonina Fronczuk, Jan Ołdakowski, Oliwia Lapińska, Ola Skałdanowska, Mateusz Kadłubowski, Maja Radgowska, Mieszko Mazur, Michał Grochowski, Wiktor Wiśniewski, Weronika Choińska, Adam Bagiński, Paweł Kaczyński

                        Dziękujemy zatem panu Staroście za przydzielenie dotacji na  konkurs. Wszystkim  nauczycielom przygotowującym do konkursu, a także członkom komisji konkursowej.

             Myślę, że był to przyjemnie spędzony czas.

Nauczyciel Przedszkola Miejskiego Nr2 –  Małgorzata Niemyjska