Aktualności

Zaproszenie na spektakl teatralno- filmowy "Brat naszego Boga"


Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza w niedzielę 22 lutego 2015 roku o godz. 15:00 na spektakl teatralno-filmowy: „Brat naszego Boga”, na motywach dramatu Karola Wojtyły w wykonaniu studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na spektakl wstęp wolny!

,,Brat naszego Boga” to historia malarza i powstańca styczniowego, Adama Chmielowskiego, który porzuca sztukę, by poświęcić się służbie ubogim. To opowieść o wojnie i cierpieniu, sztuce i miłosierdziu.

W koprodukcji WSKSiM i TV Trwam wzięli udział znakomici mistrzowie polskiej kultury. Narratorem widowiska jest Janusz Szydłowski – słynny lektor filmowy, muzykę do spektaklu skomponował Michał Lorenc, a udźwiękowieniem warstwy filmowej zajął się wybitny polski operator dźwięku, członek Polskiej Akademii Filmowej – Michał Muzyka. Autorem zdjęć filmowych i  montażystą obrazu jest Paweł Niemiec z TV Trwam. Reżyseria:  Witold Ludwig.

 

Na spektakl zapraszają: Jacek Bogucki Poseł na Sejm RP, Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, Jarosław Siekierko Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Ks. Prałat Ryszard Niwiński Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja.