Zielone Świątki


W dniu 4 czerwca 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego zorganizował i przeprowadził imprezę kulturalną pn. Zielone Świątki.     

Była to już XI edycja imprezy cyklicznej, która cieszy się zainteresowaniem naszych mieszkańców. Zielonoświątkowe obchody rozpoczęto występami artystycznymi zespołów folklorystycznych. Na scenie zaprezentował się Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, wystąpiła kapela ludowa LZPiT „Skowronki”. Nie zabrakło również ludowego zespołu z Szepietowa: Dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”.

W czasie kiedy zespoły ludowe przebierały się w stroje do kolejnych suit, na estradzie pojawiał się Zespół Wokalny GOK w Szepietowie, który licznie zgromadzona publiczność za każdym razem witała wielkimi brawami.

Następnie nawiązując do tradycji ludowych przeprowadzono konkursy: wyścigi w workach do słupa, rzut kulą do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek z kwiatów. Odbył się również pokaz ratownictwa drogowego z elementami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz gaszenia pozorowanego pożaru, oraz pokaz i prezentacja sprzętu ratownictwa w wykonaniu OSP Szepietowo.