Aktualności

ZSOiZ w Czyżewie trzecim najlepszym technikum w województwie podlaskim w Rankingu Perspektywy 2020


9 stycznia ogłoszone zostały wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. W rankingu Techników 3. miejsce w województwie podlaskim oraz 51. miejsce w kraju zajęło Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czyżewie, zyskując tym samym znak jakości Złotej Szkoły.

 

Podczas sporządzania rankingu technika oceniane były za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. W rankingu liceów, szkoły ocenione zostały za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

 

Z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli dla najlepszych polskich liceów i techników wprowadzono specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy szkoły mają prawo do używania w 2020 roku i w latach następnych tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2020. Tytuł ,,Złotej Szkoły” przysługuje liceom i technikom, które zajęły miejsca 1-100 w rankingu, tytuł ,,Srebrnej Szkoły” liceom i technikom, które zajęły miejsca 101-300, a tytuł ,,Brązowej Szkoły” liceom i technikom, które zajęły miejsca 301-500.

 

Wysokimi lokatami w rankingu pochwalić się mogą także inne szkoły prowadzone przez Powiat Wysokomazowiecki.

 

8. miejsce w województwie podlaskim oraz 314. w kraju w rankingu techników zajęło Technikum im. Rtm. Witolda Pileckiego w Ciechanowcu. 10. miejsce w województwie oraz 338. w kraju zajęło Technikum w ZSZ im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Obie szkoły uzyskały tym samym znak jakości Brązowej Szkoły 2020.

 

W Zestawieniu liceów znak jakości Brązowej Szkoły 2020 zyskały Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka (24. miejsce w województwie) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Rtm. Witolda Pileckiego w Ciechanowcu (37. miejsce w województwie).

 

Pełny ranking liceów i techników dostępny jest na stronie internetowej Perspektywy.

 

Serdecznie gratulujemy!