11 maja br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się IX edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu wysokomazowieckiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego pan Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie pan Krzysztof Krajewski oraz Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem.

W konkursie wzięli udział uczestnicy z 9 szkół podstawowych: SP w Kuleszach Kościelnych, SP w Wojnach Krupach, SP w Święcku Wielkim, SP w Czyżewie, SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, SP w Rosochatem Kościelnym, SP w Dąbrówce Kościelnej oraz SP w Jabłonce Kościelnej. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka angielska. W kategorii piosenka zaprezentowało się 13 wokalistów, 15 uczestników recytowało wiersze. Zarówno wokaliści jak i recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii piosenka:

I miejsce – Zofia Grzeszczuk ze SP w Rosochatem Kościelnym

II miejsce – Izabela Targońska ze SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

III miejsce – Nadia Szepietowska ze SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Truszkowska ze SP w Dąbrówce Kościelnej i Maria Kulesza ze SP w Kuleszach Kościelnych.

W kategorii wiersz:

I miejsce – Dorota Rzymska ze SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

II miejsce – Nikola Łapińska ze SP w Kuleszach Kościelnych

III miejsce – Aniela Łuniewska ze SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem

Wyróżnienia otrzymali: Klara Łuniewska ze SP w Kuleszach Kościelnych i Nikola Sieńkowska ze SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie