Myśliwi z Koła Łowieckiego „Jarząbek” w Szepietowie w sobotę 30 września obchodzili Jubileusz 75-lecia powstania Koła. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Szepietowie. Po uroczystej Mszy Świętej, myśliwi oraz zaproszeni goście udali się na salę KGW w Skłodach Borowych, gdzie prezes Koła kol. Zbigniew Kowalewski przywitał zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, Lasów Państwowych i Zarządu Okręgowego PZŁ w Łomży, oraz zaprosił na uroczysty Bal Jubileuszowy. W balu uczestniczyło ok. 170 myśliwych oraz zaproszonych gości.

Podczas uroczystości, zwyczajowo, przyznano poszczególnym myśliwym Medale Zasługi Łowieckiej. Medale wręczał Łowczy Okręgowy kol. Rafał Chodorowski. Zaproszeni goście, samorządowcy, a zwłaszcza sponsorzy, w ramach podziękowania za wsparcie i współpracę, otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe oraz jubileuszowe, kryształowe statuetki, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Obchody jubileuszowe zakończyły się pełnym sukcesem, o czym świadczyć mogą głosy pełne uznania, płynące z ust zaproszonych gości, co napełnia nas dumą oraz motywacją do dalszego działania na rzecz naszego koła łowieckiego, ojczystej przyrody oraz całego regionu.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie