„GALA WIEDEŃSKA”

„GALA WIEDEŃSKA”

Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Noc w Wenecji”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Wiedeńska Krew”.

Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, przebojowe i popisowo wykonywane „Brunetki, blondynki”, czy arie i kuplety kapryśnej Adeli „Taki pan, jak pan”, „W roli skromnego dziewczęcia”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polki „Grzmoty i błyskawice” i „Tritsch- Tratsch” w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem. Będziecie także mieli Państwo okazję zatańczyć wspólnie z naszymi tancerzami przepięknej urody walca „Kaiser” (Cesarskiego).

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Nie zabraknie licznych dowcipów i anegdot! Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, wirtuozi skrzypiec i fortepianu – związani z takimi instytucjami jak Operetka Wrocławska, Opera Wrocławska i Mazowiecki Teatr Muzyczny. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy.

Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne!

Gala Wiedeńska Teatru Scena Kamienica od kilku lat podbija sceny muzyczne całej Polski: bawiąc, wzruszając i porywając do tańca zgromadzoną Publiczność.
Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje.


Występują:

Liza Wesołowska – sopran
Tomasz Maleszewski – tenor
Damian Domalewski – tenor
Balet Sceny Kamienica
Kameraliści Operetki Wrocławskiej
Maciej Michałkowski
prowadzenie 

Data:

2024-02-13

Miejsce wydarzenia:

Sala widowiskowo-kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Cena biletu:

Bilet w cenie 80zł

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie