XX Spotkania Teatralne w Czyżewie
W środę 20 maja br. odbyły się jubileuszowe „XX Spotkania Teatralne w Czyżewie”. Impreza została dofinansowana przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego, który reprezentował Członek Zarządu Pan Jerzy Pakieła. Wspólnie z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Panią Katarzyną Kostro, Burmistrzem Czyżewa Panem Franciszkiem Kuszewskim oraz Panią Anną Kazimierczuk- instruktorką teatralną z GOK-u (koordynatorką i inicjatorką imprezy), wręczał statuetki, dyplomy oraz pamiątkowe medale.
Na scenie zaprezentowało się siedem grup teatralnych [cztery grupy wiekowe Teatru Marzeń z Czyżewa]. Dlatego publiczność miała przyjemność obejrzeć łącznie dziesięć niezwykłych spektakli.
– Najmłodsza grupa Teatru Marzeń GOK Czyżew [maluchy]- Mrówka Tosia i przyjaciele z lasu
– Średnia grupa Teatru Marzeń GOK Czyżew [klasy I- III SP] – Bajkowy Sen
– Szkoła Podstawowa Rosochate Kościelne – Kopciuszek na zawodach
– Najstarsza grupa Teatru Marzeń GOK Czyżew [Kluby Seniora z Czyżewa i Rosochatego Kościelnego] – Nasz Wiosenny Kabarecik
– Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Zuzela – Biedronka i żuk
– Środowiskowy Dom Samopomocy Wyliny Ruś – Mandacik
– Szkoła Podstawowa Andrzejewo – Berek literek
– Starsza grupa Teatru Marzeń GOK Czyżew [młodzież] – Klucze do drzwi
– Warsztaty Terapii Zajęciowej Stare Racibory – Rodacy
– Dom Pomocy Społecznej Kozarze – Cyrkowo
Zarówno uczestnicy, organizatorzy oraz goście, a przede wszystkim publiczność, z żalem opuszczali tego dnia salę widowiskową w Czyżewie, życząc sobie wzajemnie kolejnego spotkania za rok.











