18 kwietnia 2023 roku miała miejsce XXI edycja Powiatowego Dyktanda Mistrzów Ortografii. Współorganizatorami po raz kolejny byli Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie oraz Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. W budynku szkoły uroczyście powitali  uczestników konkursu dyrektorzy obydwu placówek, pan Piotr Markowski i pan Tomasz Paduch. Na podsumowanie i rozdanie nagród przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Szepietowa Michał Gąsowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Żochowski.

Do Powiatowego Dyktanda Mistrzów Ortografii zostało zgłoszonych trzydziestu dwóch uczniów z ośmiu szkół powiatu wysokomazowieckiego. Pisali oni tekst w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i kl. VII-VIII.

Po dyktandzie uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mogli obejrzeć występ Zespołu Wokalnego „Grzeczne dzieci” z Szepietowa. Czekał tam na nich również poczęstunek.

W tym czasie sprawdzano teksty, do których oceny powołano dwie komisje składające się z nauczycieli polonistów z terenu powiatu wysokomazowieckiego.

Uczniowie nagrodzeni w kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Liliana Zaremba z SP im. Szarych Szeregów w Czyżewie,

II miejsce – Maria Buczyńska z MZS – SP nr 2 im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,

III miejsce – Magdalena Zubczyńska z SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie,

IV miejsce – Julia Łupińska z SP w Wojnach Krupach. 

Uczniowie nagrodzeni w kategorii klas VII- VIII:

I miejsce ex aequo – Karol Dołęgowski z SP nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem i Hubert Drużyński z SP im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kuleszach Kościelnych,

II miejsce – Kinga Giers z SP im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Dąbrówce Kościelnej,

III miejsce – Antonina Suchodolska z MZS – SP nr 2 im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,

IV miejsce – Gabriela Rydzewska z MZS – SP nr 2 im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna z MZS –  Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem.

Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Wszystkim uczestnikom dyktanda wręczono dyplomy, a opiekunom podziękowania za przygotowanie swoich podopiecznych i współpracę z organizatorkami XXI Powiatowego Dyktanda Mistrzów Ortografii, Martą Gorzkowską, Anną Powojską i Renatą Szczęsną.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie