12 uczniów ze szkół ponadpodstawowych wzięło udział w Konkursie z Wiedzy Prawnej Powiatu Wysokomazowieckiego „Młodzi Mistrzowie Prawa”.

W konkursie, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem, zmierzyli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie.

Po oficjalnym przywitaniu uczniowie przystąpili do konkursu, który składał się z pytań testowych oraz otwartych wraz z krzyżówką. Po zakończeniu trwających pół godziny zmagań dokonano sprawdzenia prac konkursowych, a następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Wysokomazowieckiego zostali:

I. Feliks Popławski – z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem,

II. Natalia Pawlik – z Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem.

Wszystkim uczniom gratulujemy ogromnej wiedzy i świetnych wyników!

Konkurs z wiedzy prawnej „Młodzi Mistrzowie Prawa” został zorganizowany przez Fundację Rozwoju
i Wsparcia Pasieka, która regularnie współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Inicjatywa ta jest częścią działań edukacji prawnej i była poprzedzona warsztatami prawnymi w szkołach ponadpodstawowych w Powiecie Wysokomazowieckim. Warsztaty te, prowadzone przez prawników współpracujących z Fundacją, miały na celu promowanie postaw obywatelskich, edukację prawną młodzieży oraz zainteresowanie uczniów tematyką prawną.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie