Za pośrednictwem social mediów SPR Nowe Piekuty poinformował o zmianie na stanowisku prezesa. Funkcje objął Adrian Kostro – założyciel i były kapitan drużyny. Poniżej zamieszczamy komunikat klubu.

Idzie nowe! Przed nami kolejny, jakże wymagający sezon, bowiem po raz pierwszy będziemy rywalizować w I lidze. To dla nas nie tylko zaszczyt, ale i wyzwanie, zarówno pod względem sportowym, jak
i organizacyjnym. Dlatego też w klubie zachodzić będą różne zmiany, o których będziemy na bieżąco informować.

Pierwszą z nich jest zmiana składu Zarządu Stowarzyszenia. Z roli Prezesa zrezygnował Kamil Kostro, któremu dziękujemy za działania podczas całej kadencji. Funkcję Prezesa objął Adrian Kostro, który krótko powiedział o oczekiwaniach przed zbliżającym się sezonem:

– Bardzo się cieszę, że zostałem prezesem klubu, zwłaszcza że byłem jednym z założycieli SPR-u
i pełniłem też funkcję kapitana. Mam więc duże doświadczenie od strony boiskowej i od strony szatni. Wiem, z jakimi problemami na co dzień mierzy się nasza drużyna i to z pewnością pomoże mi podejmować kolejne decyzje. Co prawda dopiero dziś oficjalnie ogłaszamy tę informację, ale swoje działania zacząłem już dwa miesiące temu. To był czas intensywnej pracy i myślę, że efekty będą zadowalające.

– Przed nami trudny projekt, jakim jest udział w rozgrywkach I ligi. W nadchodzącym sezonie chcemy postawić na jak największy profesjonalizm pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a także o jak największą dbałość o sponsorów, o których niebawem usłyszycie. Chciałbym też podkreślić, że to,
co przed nami, jest dla nas zupełnie nowe, dlatego naszym głównym celem jest przede wszystkim utrzymanie się w I lidze. To nasze minimum, ale oczywiście nie zamierzamy być zespołem do bicia.
Zawsze podchodzimy do meczów z chęcią wygranej i na te zwycięstwa czekamy.

– Dokonaliśmy już kilku wzmocnień. Rozpoczęliśmy okres przygotowawczy. Kilku zawodników będzie niedyspozycyjnych od początku sezonu, więc start rozgrywek może być trudny. Niemniej uważam,
że z trenerem Norbertem Marksem i z tymi zawodnikami jesteśmy w stanie wygrywać. Wierzę
w chłopaków i mam nadzieję, że kibice nadal będą nas licznie wspierać oraz żyć tym klubem jak
w poprzednich sezonach. Już teraz zapraszam na mecze oraz do śledzenia naszych social mediów, gdzie znajdziecie wszystkie informacje.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie