W pierwszą niedzielę grudnia wspólnie śpiewające i grające rodziny z terenu powiatu wysokomazowieckiego wzięły udział w Powiatowej Biesiadzie Rodzin Muzykujących. Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie zorganizował ją już po raz piętnasty. Spotkanie odbyło się dzięki  wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem i Spółdzielczego Banku Rozwoju
w Szepietowie.

Podczas wydarzenia publiczność zgromadzona w sali widowiskowej GOK miała możliwość podziwiać piękno muzyki biesiadnej granej na żywo. Niespodzianką dla wszystkich była autorska kompozycja przygotowana przez Pana Andrzeja Rybickiego, który obiecał, że na następnej biesiadzie wykonana zostanie przez całą jego rodzinę. Oprócz rodziny Rybickich na scenie  zaprezentowały się rodziny Porowskich, Domitrzów, Kaczyńskich i Figlerowiczów, które prezentowały zarówno talenty instrumentalne, jak i wokalne, a każdy z występów uwieńczony był gromkimi brawami. Wspólnie śpiewano i bawiono się, aż do ostatniej melodii.

Swoją obecnością zaszczycili nas Grzegorz Żochowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie, Grzegorz Powojski Przewodniczący Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Szepietowie oraz Leszek Fiedorczuk Radny Rady Miejskiej w Szepietowie. 

Na zakończenie gospodarz Biesiady Pan Tomasz Paduch – Dyrektor GOK w Szepietowie i zaproszeni goście wręczyli każdej rodzinie pamiątkowy dyplom oraz słodkie upominki.

Dziękujemy rodzinom za przepiękne występy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję imprezy.

Fundusze Europejskie Program Regionalny Podlaskie